Pomôže čínska medicína na kŕče a tiky u dieťaťa?

Zodpovedané
27. dec 2023

Dobrý deň,

syn bude mať v januári 7 rokov, chodí do prvej triedy. Cca pred pol rokom sme si prvýkrát všimli, že má v noci, resp. pri prebudení kŕče v celom tele. Bolo to také napnutie celého tela, niekedy sa kŕči do klbka, inokedy úplne napne ruky, prsty na rukách aj nohy, nevie prehĺtať, krúti hlavičkou ako keby robil nie - nie. Niekedy to trvá krátko, niekedy aj viac ako dve minúty. Pred mesiacom sa dostal do kŕča v škole. To bolo prvýkrát, čo sa mu to stalo cez deň. Skončili sme v nemocnici na neurológii, epilepsiu mu vylúčili. Odišli sme s diagnózou: iné kŕče, bližšie neurčené, anémia a zvýšená zrážanlivosť krvi.

Nasadili mu B6, Maltofer a Anopyrin. Niektoré noci má úplne v pohode a niektoré naopak. Dnešné ráno sa zobudil o piatej, začalo ho mykať, krútil hlavičkou a ťažko dýchal. Potom nevedel ovládať ľavú rúčku, nevedel stisnúť prstami. Po chvíli ho to prešlo, cez deň je momentálne úplne v pohode.

V nemocnici mu nedokázali pomôcť a tento jeho stav trápi nielen jeho, ale celú našu rodinu.

Pomôže mu čínska medicína alebo nejaké bylinky?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdravie u detí veľmi intenzívne odráža emočnú situáciu v rodine, prípadne v škole. Ak je v rodine alebo v škole stres, dieťa ho silne prežíva. To môže spôsobovať množstvo zdravotných problémov u detí, aj také, ako popisujete. Deti však len výnimočne hovoria o tom, čo prežívajú, a preto si rodičia nedajú skoro nikdy do súvisu fyzické zdravotné problémy s emočným prostredím, v ktorom dieťatko žije.

Takéto stavy u detí je možné liečiť pomocou čínskej medicíny - pomocou akupunktúry a bylinnej terapie. Bolo prospešné liečiť dieťa aj rodičov, minimálne matku.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak emailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/