Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kŕče u trojmesačného bábätka

alenka210
5. sep 2015

Ahojte, mala ma tri mesiace a cca 3 tyzdne sa mi dava do krcov. Prekrizi ruky a nohy vzdy lavu cez pravu. Ked jej uvolnim ruky tak uvolni aj nohy a naopak. Vcera sme boli u neurologicky a poslala nas na hoitalizaciu na kramare na diagnosticke doriesenie a vylucenie epilepsie. Ale ona to robi len ked je unavena alebo sa jej nepaci. Ked ju zoberiem na ruky uvolni sa., zasmeje. Je pri plnom vedomi. Stretli ste sa s tym niektora?

masa13
5. sep 2015

Áno moja to robila doteraz a to má teraz 3 a 5 mesiacov. Kedˇže som ju nechcela trápiť po lekároch tak som najprv zašla za známym, ktorý má schopnos´t pomáhať a jeho syn má dar vidieť no nechce to robiť, ale kedže vyrastal s mojim manželom tak mi povedal, že mám úplne zdravé dieťa, aby som sa nebála. Povedal mi len že tak citlivé dieťa ešte nemal. Povedal mi, že ona keď ju niečo trápi alebo bolí tak to takto prejavuje. Moja maličká je vraj tak citlivá, že keď je napätie medzi mnou a manželom tak sa začne pučiť. ja som to tak nazvala Tiež prekríži nožičky celá sa začne napínať je úplne pevná až sa spotí a ak som jej podala palec tak mi ho skoro zlomila taku silu dokázala pri tom napínaní sa vydať. Najviac to napínanie - pučenie prepuklo keď jej začali ísť zúbky to som sa až bála robila to tak často. Od vtedy som si všimla, že vždy keď ju niečo bolelo či vychádzanie zúbkov alebo keď sa nemohla vykakať a mala zápchy vtedy sa pučila. keď jej nič nebolo a doma bola pohoda aj medzi mnou a manželom tak to vôbec nerobila.Teraz za posledné obdobie od kedy jej vyšiel posledný zúbok sa pučila len pár krát skoro vôbec takže už som si konečne vydýchla.Teraz ju to pochytí len keď náhodou chytí zápchu dlhšie ako 3 dni a nato mi povie mamka ja sa len trošku popučím ano? Keď sa pozerám na Vašu fotku veľmi mi to pripomína moju maličkú. Takže dúfam, že keď Vás poslali na vyšetrenia tak nič nezistili a že vaša maličká je v poriadku tak ako moja . Prajem Vám veľa zdravia a skúste to tiež trošičku sledovať možno je len tiež ciltlivé dieťatko ako moja a prejde to. Moja je teraz ukecaná a šidlo vysmiate a nezbedné. Tak nech je všetko v poriadku. Pa

alenka210
autor
5. sep 2015

@masa13 dakujem za nazor. Moja mala ma reflux a teste ju aj brusko bolieva. Inak je velmi sikovna. Na brusku hlavicku drzi uz od 3 tyzdnov. Ale velmi malo spi. A tazko zaspava vtedy to robi najviac. Inak ked ju zoberieme na ruky prestane

kofoluska
5. sep 2015

@alenka210 Suhlasim s Masou, ze je to jej sposob vyjadrit emocie a nepohodlie, ktore nevie inak spracovat. Niektore deti placu, Vasa dcerka robi toto. Pri epilepsii by sa rozhodne neuvolnila, ked ju vezmete na ruky. 🙂 Skuste si sama vysledovat, kedy to najviac robi a predchadzat tymto "spustacom" alebo ako to nazvat. Cim viac je unavena, tym horsie zaspava, dostavate sa tak do zacarovaneho kruhu. Skuste najst sposob, ako ju efektivne uspat, aj keby to malo byt uspavanie na rukach 🙂 Maleho som tak uspavala velmi dlho, okolo roka si to sam zmenil a chcel zaspavat v posteli v objati, cize nie je pravda, ze ked si ju na to naucite, uz sa toho nezbavite. 🙂

masa13
6. sep 2015

reflux mala aj moja maličká od prvého mesiaca a chvalabohu to prešlo po cca 4 mesiaci. Po každom papkaní krčiky a zvrackanie a veľmi mi pomohol sirup GASTROTUS. Doktorka mi predpísala nutriton no ten maličká le n vyvrackala naplo ju a ten gastrotus som našla v časopise mama a ja spýtala som sa lekárky a tá mi ho odporúčila. Fakt som vydela ako jej to ustupovalo a pomohlo. vyskúšajte a dúfam že pomôže. 🙂

alenka210
autor
7. sep 2015

@kofoluska
@masa13 dnes som obvolavala lekarov. Ci nas nemozu vysetrit ambulantne a neda sa. Neurologicka trva na hospitalizacii. Naozaj si myslite ze to nic nie je a hlavne epilepsia? Ja sa toho strasne bojim. Dost si ju vsimam a ona to robi tusim naozaj len ked je unavena.termin na kramaroch mame 14.9. Ja sa dovtedy asi zblaznim

kofoluska
7. sep 2015

@alenka210 Epilepsia toto urcite nie je. Epilepticke zachvaty vyzeraju inak a hlavne je pri nich dieta mimo. Neprejde to tym, ze ho vezmes na ruky. Precitaj si o tej chorobe trosku viac, upokoji Ta to urcite. 🙂

alenka210
autor
7. sep 2015

@kofoluska dakujem. Som lrn niekde citala ze u babetiek sa to prejavuje inak. Znepokojuje ma len lekarka ze na tom tak trva aby sme boli hospitalizovane.

kofoluska
7. sep 2015

@alenka210 Principom ale je, ze zachvat neskonci len preto, lebo dieta vezmes na ruky. 🙂 Lekarka malu videla alebo ste len telefonovali? Lebo ak si jej vyplasena volala a este aj sama vyslovila podozrenie na epilepsiu, tak jasne, ze trva na tom, aby bola mala hospitalizovana. Plus este moze byt, ze jej budu robit kopec roznych vysetreni a to sa zase lahsie robi tak, ze je dieta v nemocnici a len pocas bdenia bud chodia lekari za nim alebo ono ide na ine oddelenie. A nie ze budes teraz niekolko dni behat hore dole po kdejakych lekaroch. Chapem, ze si vyplasena a bojis sa, osobne nepoznam vacsi strach nez ten o vlastne dieta. Ale pokus sa upokojit, naozaj si poprecituj aj o tej epilepsii viac.
Na oboch fotkach vidiet, ze ma dcerka s Tebou pocas tych krcov ocny kontakt. Sleduje Ta. To znamena, ze Ta VNIMA. Nema skleny pohlad, nepritomny, nema oci do "blba".

alenka210
autor
7. sep 2015

@kofoluska videla v piatok sme tam boli. A ako pises ona ked sa krcuje slwduje nas. Ked prejdem na druhu stranu otoci dokonca hlavicku za nami. Ked som jej dnes volala povedla ze na tom trva a na kramaroch objednala aj spankove eeg. Mas pravdu neexistuje vacsi strach. Musim sa ukludnit a do pondelka sa to snazit neriesit. Vdaka za podporu

masa13
7. sep 2015

Aj ja súhlasím s kofoluskou vydrzat do pondelka verím , že to nič nie je aspoň budete mať kľud že maličká je v poriadku 🙂 . Lekári sa niekedy potrebujú uistiť nemusí to byť hneď nejaký zdravotný problém. Držím palce.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli