Je sušené kozie mlieko vhodné pre skoro 3-ročné dieťa?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

doma máme skoro 3-ročného syna (júl). Od 18 mesiacov sme začali mať problém s ekzémom, ale alergia sa žiadna nepotvrdila. Pil mlieko Kendamil premium a vznikol problém. Asi pred 3 mesiacmi, keď začal mať veľký problém so stolicou, tak po každom mlieku vracal. Prešli sme na obyčajné 3,5% mlieko, ale nezlepšilo sa to. Naše problémy pretrvávajú a výsledky má všetky v poriadku.

Kamarátka mi odporučila sušené kozie mlieko.

Môže takéto dieťa klasické plnotučné sušené kozie mlieko 26%?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

za normálnych okolností by Vami spomínané mlieko pripravené podľa návodu skoro 3-ročné dieťa dostávať mohlo. Vo Vašom prípade by som ale v prvom rade odporúčala obrátiť sa na pediatra, aby Vám napríklad aj s pomocou nejakého špecialistu (gastroenterológa, alergológa) pomohol zistiť, čo stojí za ťažkosťami Vášho syna. Môže ísť napríklad o tzv. non-IgE reakciu na mlieko, ktorá sa laboratórne zistiť nedá.

Aj keď má kozie mlieko čiastočne iné zloženie ako kravské, často vidíme skríženú reakciu. Je možné, že ani zaradenie kozieho mlieka by problémy nevyriešilo.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz