Poradňa o výžive detí do 3 rokov

7 zodpovedaných otázok
Lucia Berešová a MUDr. Jana Kaprová, Ph.D
Odborník
Odoberaj4

Dobrý deň,

srdečne vás vítame v poradni Nutriklubu, odborného sprievodcu tehotenstvom a materstvom. Vieme, že tehotenstvo a materstvo nie sú prechádzkou ružovou záhradou. Ale nebojte sa. Sme tu na to, aby sme vás na tejto ceste sprevádzali. Na všetky Vaše otázky bude odpovedať Lucia Berešová a MUDr. Jana Kaprová, Ph.D. Poradenstvo neposkytujeme len rodičom detí a seniorom, hoci sú našimi najčastejšími klientmi, ale komukoľvek, kto sa na nás obráti.

V tejto poradni sa budeme venovať predovšetkým otázkam výživy detí od narodenia až do 3 rokov:
👉 Aké sú základy zdravej výživy pre deti
👉 Ako a kedy prechádzať na príkrmy
👉 Aké sú odporúčania ohľadom podávania mlieka a mliečnych výrobkov
👉 Aké môžu byť alergie alebo intolerancie potravín u dieťaťa
👉 Ako zvládnuť rôzne problémy s (ne)prijímaním potravy
👉 Praktické tipy, ako zvládať ťažké situácie

Lucia Berešová
Lucia má za sebou 19 rokov praxe v oblasti zdravotníctva, kde pôsobila ako sestra na ARO v nemocnici, v detskej ambulancii, a tiež na ambulanciách špecializujúcich sa na detskú alergológiu a gastroenterológiu. Už 13 rokov zastáva úlohu odbornej poradkyne na infolinke Nutriklubu, ktorá poskytuje rady a podporu nastávajúcim mamičkám, súčasným mamičkám vrátane oteckov, ktorí hľadajú pomoc a rady.

MUDr. Jana Kaprová, Ph.D.
Po ukončení štúdia všeobecného lekárstva na 3. lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe nastúpila na Pediatrickú kliniku Fakultnej nemocnice v Motole ako sekundárny lekár a postgraduálna študentka. S podporou Erasmus University of Rotterdam získala doktorát za svoju prácu a následne absolvovala atestáciu z detského lekárstva. Po krátkom pôsobení v Centre komplexnej starostlivosti pri Pediatrickej klinike FN v Motole, kde sa špecializovala na starostlivosť o deti s komplexným postihnutím, sa stala praktickou detskou lekárkou. V súčasnej dobe je na materskej dovolenke a paralelne študuje Nutričnú terapiu na 1. LF UK. Jej zameraním v bakalárskej práci je výživa v batoľacom období.

Tešíme sa na Vaše otázky!
Lucia a Jana