Koľko by mal vážiť syn, ktorý má o pár dní mesiac?

Zodpovedané
9. apr 2024

Dobrý deň,

náš syn má o pár dní mesiac a váži 3900 g a 54 cm. Narodil sa s váhou 3190 g. Mal žltačku a váha mu klesla na 3025 g. Syn je čisto na umelom mlieku.

Je jeho váha v poriadku?

Naša pediatrička povedala, že sa prejedá. Mliečko papá každé 2,5 - 3 hodiny. Niekedy plnú dávku 100 ml a inokedy 50 - 60 ml.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávky mlieka sú v poriadku, aj časové rozhranie medzi papaniami. Osobne si nemyslím, že by sa prejedal.

Pribral cca 900 g za mesiac, čo je približne 220 g za týždeň. To je normálny váhový prírastok v tomto veku.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz