Koľko mliečka a koľko príkrmov by malo papať 5-mesačné dieťa?

Zodpovedané
9. apr 2024

Dobrý deň,

5-mesačného syna dojčím. Mám však málo mlieka, tak mu dávam aj umelé mlieko. Doma som si odsala max. 40 ml a umelé mlieko sme postupne zvyšovali. Umelé mlieko dávam 160 ml a aj dojčím.

Nie je to veľa?

Koľko príkrmu mu mám dávať?

Najprv mi zjedol tri lyžičky, potom 60 g, 90 g, 113 g a neskôr okolo tých 170 g a ešte pýtal mlieko 100 ml vypil len umelé mlieko. Kŕmim 5x za deň, v noci nepapá. Keď príkrmy na obed, tak menej mlieka.

Aký pomer mám dávať k príkrmu?

Koľko umelého mlieka mám dávať na dokŕmenie, keď ešte dojčím?

Keď začneme dávať ovocie, tak koľko?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete aká je hmotnosť dieťatka. To je pomerne dôležité pri určovaní dávok. Toho mlieka nie je veľa, navyše keď cez noc pekne spinká.

Čo sa týka príkrmov, tak pokojne môžete dať viac príkrmu a už na obed nedokrmovať mliekom, alebo na obed za príkrmom dajte len dojčenie. To bude stačiť, keď v tomto veku spapá 170 g.

Keďže už takto pekne papá zeleninku, je možné na desiatu dať malé množstvo ovocia. Začnite presne tak ako u zeleninky, teda postupne.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz