Môže umelé mlieko zapekať?

Zodpovedané
23. máj 2024

Dobrý deň,

2-týždňového synčeka dojčím a aj dokrmujem umelým mliekom. Umelé mlieko sme menili. Pil OptiPro a mal z neho tvrdé bobky. Teraz má Bebu Comfort a nekakal 2 dni. Predtým mal iba taký malý šprt počas prdenia. Synček neplače, poprdkáva, nemá tvrdé bruško.

Je to normálne?

Papá pekne a aj priberá, dávame aj probiotiká BioGaia.

Ďakujem

Dobrý deň,

novorodenci nemusia mať aj pri dojčenskom mlieku stolicu 2 - 3 dni. Pokiaľ synček pekne prospieva a je pokojný, netreba sa trápiť.

Podľa názvu mlieka tipujem, že ide o mlieko pre deti s kolikami a mliečko by malo mať aj nejaké benefity na podporu stolice. Ale vzhľadom k veku dieťatka je to veľmi individuálne.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz