Môžem dať 6,5-mesačnému dieťaťu králičie mäso i napriek tomu, že ešte nepapalo zeler a ani kukuričný škrob?

Zodpovedané
14. apr 2024

Dobrý deň,

prosím o radu ohľadom príkrmov. 6,5-mesačné dieťa má zavedenú zeleninu a 2 druhy mäsa. Teraz chcem zaviesť králičie mäso formou kupovaného príkrmu. V zložení je napísané, že obsahuje aj kukuričný škrob a aj zeler. Všade čítam, že ten až neskôr. Súčasne je tam napísané, že vhodné od 4 mesiaca.

Môžem to dať zjesť dieťaťu, aj keď nemá zavedené králičie mäso, ani kukuricu a ani zeler?

Nie je to záťaž toľko nových potravín?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, ak je ten príkrm od výrobcu detskej výživy a má vekové určenie od ukončeného 4. mesiaca. Receptúra je odporúčaná aj kontrolovaná odborníkmi. Pre dieťatko je to bezpečné a nutrične v poriadku.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz