11-mesačný synček vypľúva príkrmy. Ako ho máme kŕmiť?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

11-mesačný synček vypľúva príkrmy. Keď ho kŕmime lyžičkou, tak často nechce papať. Ak mu ju dáme do ruky, aby sa kŕmil, tak je to pre neho hra a len ňou búcha.

Kúsky jedla si dáva sám rúčkou a vtedy ich papá. Ak ho kŕmime lyžičkou a sú na nej kúsky, tak si ich vyberá rúčkou a znovu dáva do úst ako keby chcel vidieť čo má v ústach.

Rozmixované jedlo spapá kŕmením, no kúsky musí stále vyberať rúčkou z úst a znovu si ich dávať do úst.

Bojím sa, že sa nenaučí papať lyžičkou a všetko jedlo v tuhej konzistencii. Synček je dojčený a dobre prospieva.

Je to len obdobie, ktoré treba trpezlivo prečkať?

Je niečo, čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebojte sa. Keď bude na to pripravený, naučí sa to. Je to len obdobie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička