Poradňa o zavádzaní detských príkrmov a výžive detí

1197 zodpovedaných otázok
MUDr. Denisa Jaššová
Odborník
Odoberaj304

Dobrý deň, milí rodičia. Vitajte v PORADNI STRAVOVANIA Vašich detičiek.

Nápad spraviť pre Vás túto poradňu vo mne skrsol až ako v matke, prvorodičke. Každá mamička, vrátane mňa, chce pre svoje dieťatko to najlepšie. Zo všetkých smerov je hovorené o dôležitosti prvých 1000 dní v živote našich detí pre budovanie správnych stravovacích návykov a aj tým pozitívne ovplyvnenie celoživotného zdravia detí.

Avšak informácie od pediatrov nie sú vždy komunikované tak, aby sa v tom jedna matka cítila istá, že nič nepokazí, že spraví všetko správne. Navyše, veľa informácii zažitých v populácii (aj v odbornej pediatrickej) sa počas uplynulých 10ročí zmenilo a nie je odporúčané robiť tak ako robili naše mamy, svokry, babky. A to ani nehovoriac o tom, ako sa rôznia odporúčania na prikrmovanie od časopisu, k časopisu, od fóra k fóru...

Rada Vám odpoviem na akúkoľvek otázku ohľadom dojčenia a prvých príkrmov detičiek do roka, ale aj starších detí. Pýtajte sa čokoľvek, čím si nie ste isté, čo Vám nebolo dostatočne odkomunikované, prípadne niečo, čo robí Vaša suseda Vy máte pocit, že to tak nie je správne a chcete sa v tom uistiť.

Pokojne aj takú banalitu, či na začiatok môžete so zemiakom zmixovať aj trošku vody. Naozaj viem, aké je úžasné, dostať odpoveď na neistú tému a vedieť, že dieťatku nijako neublížim. Sama všetko ohľadom príkrmov od februára 2021 tohto roka veľmi intenzívne riešim a zažívam a rada Vám sprostredkujem moje odborné znalosti s empatiou matky, prvorodičky.

Na záver ešte - každý lekár má svoj zaužívaný postup odporúčania prikrmovania, neexistuje jeden správny.

MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička
@pediatricka_denjas