4,5 ročný syn je chudučký. Čo mu môžem dať, aby pribral?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

mám 4,5 ročného chudučkého syna, ktorý meria 110 cm. Váži 17 kg. Nepapá veľa, skôr tak priemerne. Skôr ide o vymýšľanie, nie nechutenstvo.
Na druhej strane má vysoký výdaj energie, lebo vkuse behá a skáče.

Čo mu môžem dať, aby pribral?

Ďakujem

Dobrý deň,

váha 17 kg pre štvorročné dieťa je úplne optimálna. K tejto váhe je ľahko vyšší, preto sa Vám asi zdá byť štíhly.

Ak chcete navýšiť kalorický príjem, môžete skúsiť napríklad pridávať do kaše či jogurtu 100% orechové maslá. Alebo k polievočke vždy ponúkať pečivo, k chlebíkom syry.

Ťažko sa odpovedá, nakoľko nepoznám presný jedálniček. Dalo by sa na to pozrieť, ale na to už sú potom nutriční špecialisti.

Každopádne, synček nie je podvyživený. Je to klasický aktívny predškolák.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička