5,5 mesačná dcérka nechce zeleninovo-mäsové príkrmy. Mám jej zaviesť ovocie?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

5,5 mesačná dcéra je od narodenia na UM a mliečko veľmi rada papá. Od ukončeného 4. mesiaca sme začali s príkrmami. Máme zavedených niekoľko druhov zeleniny aj mäsa. Na obed zje asi rovnaké množstvo príkrmu ako v začiatkoch (pár lyžičiek).

Mám pocit, že jej nechutí nič. Skúšam rôzne kombinácie mäsa a zeleniny, redšiu aj hustejšiu konzistenciu, pridávam olej a už som skúšala aj kupované príkrmy. Žiadny úspech. Vždy sa po pár lyžičkách začne krútiť, otáčať preč a mrnčať. Niekedy jej musím dať hneď po príkrme (a vode) aj mlieko, lebo skoro nič nezjedla a začne plakať od hladu. Bruško ju nebolí, so stolicou problémy nie sú.

Mám pridať ovocie na olovrant (desiata nám nevychádza kvôli režimu), alebo počkať, kým sa viac rozpapá s obedmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pár lyžičiek je skvelých, netreba ich takto na začiatok viac. Ide o zoznamovanie sa so všetkými druhmi potravín a nie o to, aby dieťa hneď jedlo obedy ako my. Mliečna zložka je stále v strave najdôležitejšia.

Pokojne poďte do zaraďovania ovocia na olovrant a neskôr obilnín na večeru.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička