5 mesačná dcéra po spapaní príkrmu nechce zvyšok dňa piť mlieko. Čo jej mám ponúknuť?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň.

dcérka má ukončených 5 mesiacov, je čisto na UM (dojčená bola do 2,5 mesiaca).

Po ukončenom 4. mesiaci sme začali s 2-3 lyžicami jednodruhového zeleninového príkrmu. Po odskúšaní som druhy kombinovala a o chvíľu pridám mäsko. Celkovo jej chutí a spapá cca 4 polievkové lyžice a vypije štamprlík prevarenej vody.

Problém je, že po spapaní príkrmu nechce zvyšok dňa piť mlieko. Namiesto obvyklých 90 ml každého papania vypije len 10 ml a už nechce. Mám pocit, že to potom doháňa v noci, kedy 3x vypije celú dávku mlieka. Predtým pila v noci 2x a aj to nie všetko.

Čo robiť, aby opäť pekne cez deň pila mliečko?

Nikdy nebola veľký jedák, ale jej to stačilo a priberala. Ale toto mi už príde naozaj málo.

Mám zaradiť príkrm na večeru?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť iba obdobie, ktoré sa zmení. Osobne by som nemenila obed za večeru.

Pokiaľ sú plienky pociakné a mliečko si dobehne v noci, tak by som to nateraz nechala tak, ako to je.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička