6,5-mesačná dcéra začala odmietať príkrmy. Mám jej dať pauzu?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

mám 6,5-mesačnú dcérku, ktorá je od 5. mesiaca prikrmovaná - zelenina, mäso, kombinácie. Zo začiatku jedla málo, potom sa trošku rozjedla. Niekedy zjedla polovicu príkrmu, niekedy pár lyžíc.

2x sa stalo, že zjedla skoro celý príkrm. Vo všeobecnosti nebola dobrý jedák. Teraz mi však odmieta všetko - aj kašu na večer, aj výživu, čerstvé ovocie.

Keď sme jej kedysi dali zo záhrady niečo ochutnať, išla sa za tým potrhať. Mysleli sme, že to budú zuby, ale nič nevidno. Je inak na materskom mlieku.

Mám jej dať od príkrmov pauzu, alebo mám ďalej skúšať?

Ďakujem

Dobrý deň,

tpezlivo ponúkajte ďalej, nič násilné, cez plač. Môžu ísť zúbky, o čom nemusíte vedieť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička