6-ročný syn má problémy s jedením. Má význam vyšetriť minerály z krvi?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

6-ročný syn vymýšľa s jedlom. Pôsobí chudo. Z ovocia zje len jablko a banán. Jogurt nechce a ani nechce piť mlieko. Pri preventívnom vyšetrení krvi neboli vyšetrené minerály. Poprosili sme pani doktorku dodatočne a ona nato, že načo. Vraj s tým nič neurobíme.

Aký je Váš názor?

Ako na syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

kúpte nejaký multivitamín doplnok na doplnenie vitamínov (tie sa štandardne vôbec nevyšetrujú).

Ako na syna? Nápodobou, trpezlivo. Sú deti, ktoré jedlo proste odmietajú, majú k nemu taký vzťah. Možno by lepšie poradil psychológ, mne nič iné ako pokojne skúšať rôzne alternatívy nenapadá.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička