7 mesačný syn odmieta mlieko počas dňa. Mám mu začať dávať mliečne kaše?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

môj 7 mesačný syn je prikrmovaný od 6. mesiaca. Je dojčený ráno, večer pred spaním a v noci 1x. Mlieko mu ponúkam častejšie, ale nechce. Rozplače sa a odťahuje sa. Syn je celkovo chudý.

Papá obed - zelenina, mäso, žĺtok, ryža. Na olovrant má ovocie a okolo 18:00 nemliečnu kašu s ovocím.

Mám mu zmeniť kašu na mliečnu?

Kedy mu môžem dať pečivo natreté napríklad s Lučinou?

Môžem mu dávať Hami detské piškóty?

Viem, obsahujú cukor. Ale dávala by som jednu piškótu za deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenie v takomto množstve je v poriadku. Mliečne kaše zaradiť môžete.

Lučinu môžete až po zavedení jogurtu (biely 3,5% bez pridaného cukru či príchute)- cca od 9.mesiaca.

Hami detské piškoty nie sú mojím obľúbencom - nakoľko ako píšete obsahujú cukor a prídu mu u dieťaťa do roka zbytočne zlý návyk. Namiesto piškoty viete dať dieťatku milión iných alternatív do ruky - od kúska uhorky, cez chrumky (nesolené, BioKids či Ravita sú naríklad s rôznymi druhmi zeleniny, ale aj obyč kukuričné z jednoty) až po doma spravené muffinky či brumíky (namiesto cukru dáte banán či výživu bez cukru).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička