8-mesačný syn celé doobedie odmieta jesť. Čo mám zmeniť?

Zodpovedané
2. jún 2022

Dobrý deň,

syn bude mať o týždeň 8 mesiacov a doobeda odmieta jesť. Nechce ani mlieko, ani ovocie a ani chlebík. Mlieko vypije okolo piatej ráno. Obed zje iba trochu a k večeru sa potom nevie dojesť mlieka a potom zvacia.

Denný jedálniček má takýto:
Ráno o 5:00 mlieko, okolo deviatej ovocie, obed okolo 12:00, okolo tretej mlieko. Potom ešte raz mlieko a pred spaním kašu.

Mám zmeniť časové rozpätie jedla na 4 hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste mu dať ráno kašu namiesto ovocia. Možno ide skôr o preferenciu tohto.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička