8 mesačný synček nechce nič papať. Čo a ako mu mám ponúkať?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

môj 8 mesačný syn nechce nič papať. Chce iba materské mlieko. V noci sa napije cca 7 - 8x. Cez deň 6 - 9x. Od smädu mu dávam čaj alebo čistú vodu. Vypije cca 200 ml.

Keď papá príkrm, tak 3 - 4 lyžičky a ďalej odmieta. Skúšala som mu dať aj kúpený príkrm. Ten spapal asi 5x za 4 mesiace. Začínam mať pocit, že mnou robený príkrm mu nechutí vôbec a radšej má kúpený. Často však odmieta aj ten.

Pani doktora povedala, že ak odmieta a nechudne, tak ho nemám nútiť. Plienky má precikané. Váži 9 kg.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

robíte všetko správne. Prikrmy do roka sú o ochutnávaní, Váš synček teda ochutnáva.

Také časté pitie mliečka je pre Vás ako matku určite veľmi náročné. Najmä to nočné. Možno keby ste ho skúsili aktivitami zabaviť tak, aby sa tak často nedojčil a tým pádom možno aj viac spapal. Nie je to však úplne záruka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička