9 mesačný syn začal odmietať príkrmy. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
17. máj 2021

Dobrý deň,

môj 9 mesačný synček začal odmietať všetky príkrmy. Mal zavedenú zeleninu, ovocie, mäso a veľmi dobre papal. Posledný mesiac odmieta, resp. všetko vypľuje.

Teraz papá iba mlieko, kaše, prípadne kukuričné a cviklové chrumky.

Môže za tým byť nejaký vážnejší problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si. Môžu mu ísť napríklad zúbky. Je typické, že vtedy detičky odmietajú príkrmy. Treba naďalej trpezlivo ponúkať, nezúfať a nenútiť cez plač. Do kaší prepašovať ovocie. Skúsiť zeleninu cez naplniteľnú kapsičku, do ruky atď.

Na podporu chuti môžete kúpiť Nutrolin B sirup a denne dávať 2,5 ml.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička