Aká je optimálna denná dávka mlieka a mliečnych výrobkov pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

v starších otázkach som postrehla, že odporúčate deťom do dvoch rokov mliečnu dávku 350 ml denne.

Aká je optimálna denná dávka mlieka a mliečnych výrobkov pre dvojročné dieťa?

Moja dcéra mlieko odmieta (aj UM, aj čerstvé kravské, či kozie). Na milosť vezme len biely jogurt, sem-tam kúsok syra. Do dvoch rokov som to "naháňala" mliečnymi kašami, no tie jej už prestávajú chutiť. Bojím sa, aby jej niečo nechýbalo.

Sú nejaké zjavné znaky nedostatku vitamínu B12 u detí?

Ďakujem

Dobrý deň,

po 2. roku života je to 12 5ml.

Známky z deficitu B12: únava, neprospievanie, nezáujem, nenapredovanie vo vývine.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička