Aká náhrada umelého mlieka je vhodná, keď má syn alergiu na mlieko?

Zodpovedané
2. jún 2022

Dobrý deň,

syn má ekzém, ktorý sa zhoršoval. Odobratím krvi sa zistila alergia na mlieko.

Aká náhrada umelého mlieka by bola vhodná?

Rastlinné mlieka ho moc nenasýtia a je zvyknutý na mlieko ráno a večer. Odmieta iné varianty rastlinných. A ak vypije, tak sa v noci budí. To nikdy nerobieval, tak to pripisujeme hladu. Náš pediater nevie pomôcť.

Ďakujem

Dobrý deň,

veľa detí ma alergiu na BKM. Existuje na to umelé mlieko na predpis, ktoré vie predpísať každý pediater. Napríklad od Sunaru je to Expert Allergy Care.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička