Aké konkrétne minerálky môže piť dvojročné dieťa?

Zodpovedané
23. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitia minerálky.

Aké konkrétne minerálky môže piť dvojročné dieťa?

Len ako formu obohatenia pitného režimu.

Môže dieťa piť vodu, tzv "kyselku" z oficiálneho, pravidelne kontrolovaného prameňa, ktorá má prívlastok "železitá"?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre deti je najideálnejším prostriedkom na uhasenie smädu klasická voda.

Napr. dojčatám sa minerálky vôbec nemajú pomúkať pre vyššie množstvo rozpustných látok vo vode. To vedie k záťaži obličiek.

Ak je prameň kontrolovaný, tak dajme tomu ochutnanie 1 x týždenne za pohárik prečo nie. Do väčšieho množstva by som tak "pocitovo" nešla. Oficiálne odporúčanie však nie je.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička