Aké polohy sú vhodné pri kŕmení z fľaše?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ako je to s kŕmením z fľaše v rôznych polohách. Syn má 12 týždňov a posledné 3 dni odmieta piť aj napriek tomu, že doteraz bol veľký jedák. Na kontrole v 10. týždňoch vážil 6 910 g a každý deň vypil cca 900 ml UM Beba Supreme Pro 1.

Momentálne sa to obmedzilo na polovičný príjem a obávam sa, aby nebol dehydrovaný. Už 2 týždne ho trápia soplíky, pokašliavanie a následné častejšie grckanie. Prvý týždeň sme dostali Nasivin a druhý týždeň Mucosolvan.

Včera sa ho muž pokúsil nakŕmiť ležmo. Položil syna na posteľ, hlavičku mal otočenú na bok a tak mu dal fľašu. Syn ju v tejto polohe celú vypil. V polohe na rukách alebo ležmo na stehnách piť odmieta.

Je takáto poloha vhodná pre tak malé dieťa?

Nemôže mu to ublížiť, keď pri kŕmení bude voľne ležať?

Je možné, že má skrytý problém s bruškom, keď odmieta piť inak než v tej polohe?

Ďakujem

Dobrý deň,

on menej pije práve kvôli soplíkom. Stekajú mu aj do žalúdka, teda ich papá a jednak nechutenstvo pri chorobe.

Takáto poloha je v poriadku za asistencie rodiča.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička