Aké umelé mlieko odporúčate pre dieťa od roku, keď má problémové trávenie?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

syn je od 3 mesiacov na UM - Beba Sensitive na predpis pre problémové trávenie. Nutrilon mu celkovo nevyhovoval, bol po ňom vyhádzaný na celom tele - alergia.

Od roka budeme kupovať UM v plnej sume my rodičia.

Existuje nejaké pokračovacie mlieko od Beby (sensitive 2 som videla na nete) alebo pokračovať v tom čo aké má?

Je potrebné dávať stále Bebu sensitive alebo aj nejaké obyčajnejšie od Beby?

Má zavedené takmer všetky potraviny zeleninu, ovocie, ryby, syry, obilniny, mäso - všetky druhy okrem bravčového a hovädzieho - iba teľacie. Dávam aj kravské mlieko, to mi tiež toleruje bez problémov (varené v gríse). Piť ho ani prevarené ešte nedávam.

Mala by som začať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nevypije viac ako 500 ml mlieka denne a má dostatok železa zo zdrojov ako mäso, vajce, tak môžete aj na pitie pokojne dávať kupované v obchode plnotučné mlieko. Nie trvanlivé ale čerstvé.

Čo sa týka pokračovacieho mlieka, neviem čo znamená problémové trávenie. Navyše to, čo bolo predtým problémové, sa už teraz nemusí vôbec vrátiť. Takže môžete vyskúšať napríklad Beba comfort, keď ste boli pri Bebe.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička