Ako a kedy zaviesť ryžu, cestoviny a strukoviny?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania.

Ako a kedy zaviesť ryžu, cestoviny a strukoviny?

Sú nejaké špeciálne pre malé deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

zo strukovín je vhodnejšie začať červenou šošovicou, potom postupne ostatné. Môžete začať po základných druhoch zeleniny, mäsa, lepku a vajíčku - cca okolo 8.mmesiaca.

Čo sa týka cestovín, nie sú špeciálne pre deti. Vhodnejšie sú tie také maličké, aby bola jednoduchšia príprava a servírovanie bezpečnejšie. Po tom, ako zavediete lepok môžete podávať bezvaječné. Ak zavediete vajce, tak už aj vaječné.

No a ryža sa pokojne zavádza ako jedna z prvých potravín, takže kedykoľvek ju zavediete vtedy bude. A to buď vo forme prvej kašičky, alebo klasika - uvaríte ryžu bez soli a cibule, pomixujete. Môžete pridať odstriekané mlieko či kúsok pomliaždeného ovocia a dať ako kašu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička