Ako by sa mal stravovať 8 ročný vodnopólista?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

mám 8 ročného syna, ktorý cez leto začal hrať vodné polo. Veľmi ho to baví. V novembri a decembri bol na tréningoch kvôli zavretej plavárni a jeho dvojtýždňovej angíne len málo. Teraz intenzívne trikrát do týždňa trénuje a tu nastal problém.

Začali ho bolieť kĺby aj nohy, praskajú mu kosti. Zdá sa mi, že naberá kondíciu a trochu chudne.

Ako stravou mám stravou podporiť toto obdobie?

Od detstva nechce piť mlieko. Papá jogurty, občas tvaroh, ale podľa mňa robíme chybu v jedálničku.

Ako mu nastaviť stravu?

Tréner toto nerieši, vraj je ešte malý.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť kostí a kĺbov je spôsobený aj rastom. Pokiaľ má dostatok bielkovín z mäsa a strukovín a aj mliečnych výrobkov - aspoň 1 kvalitný jogurt - napr. biely grécky, alebo tvaroh denne, tak by mal mať pokryté nároky na organizmus.

Pokiaľ sa Vám zdá, že chudne, tak je vhodné navýšiť kalorický príjem napríklad orechovými maslami https://obchod-prom-in.sk/produkt/orieshock-ara....

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička