Ako by sa malo stravovať 11 mesačné dieťa, ktoré sa v noci často budí na dojčenie?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

môj 11 mesačný syn sa v noci dojčí každé dve hodiny. Cez deň všetko pekne papá. Pred spaním zje kašu a nadojčí sa. O dve hodiny je znovu hore. Niekedy aj častejšie.

Nemal by už dlhšie vydržať bez nočného dojčenia?

V čom môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenie v tomto veku už vôbec nemusí súvisieť s jedením, resp. s hladom. Môže súvisieť so separáciou a teda uisťovaním sa, že jeho maminka je pri ňom a všetko je v poriadku.

Predpokladám, že synček sa budí na kontakt. Dojčenie je pre neho potom upokojovací mechanizmus ako zaspať. Je to pomerne normálne v tomto veku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička