Ako často mám 7 mesačnej dcérke podávať umelé mlieko, ak by som skončila odsávaním?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka má 7 mesiacov a je neprisávajúce dieťa. Mlieko jej odsávam a podávam cez fľašku. Často ma trápia zápaly prsníkov a upchaté mliekovody. Za posledné 2 mesiace 2x v týždni riešim teploty a bolesti prsníkov. Dcéra vypije na raňajky 90 ml mlieka, poobede 70 ml. Večer pred spánkom a počas spánku 300 - 400 ml. Odsajem si pravidelne 150 ml z jedného prsníka 5x za deň. Mlieka mám veľa.

Dcérka má zavedený príkrm na obed, kašu na večeru, ovocie na desiatu a olovrant. Keď niečo chce, tak dám. Keď nechce, tak nenútim. Mlieko jej ponúkam, ale nevypije ho veľa. Na to koľko si odsajem je spotreba mlieka mizivá.

Ako často mám dcérke podávať umelé mlieko, ak by som skončila odsávaním?

Bude stačiť mlieko ráno a večer, plus voda počas dňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že klobúčiky ste skúšali. To len k tomu prisatiu, či náhodou.

No a čo sa týka podávania mlieka - riaďte sa podľa jej potrieb. Za deň aj noc by to dokopy malo byť ešte ideálne okolo 400 - 500 ml.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička