Ako často sa má kŕmiť 8 mesačné dieťa v noci?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

mám 8 mesačnú dcérku, ktorá je na umelom mlieku. Idú jej zúbky, ale zatiaľ má jeden. Chodí spinkať o 21:00. Vtedy zaspáva len s mliekom 120 ml, potom spí do rána do siedmej. Ale v noci sa budí ešte minimálne 3x a vždy chce mliečko. Vypije 120 ml. Skúšala som vodičku aj cumlík. Ten mimochodom nechce vôbec.

Vypije v noci veľa mlieka?

Prečo nespí dlhšie ako dve hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku by som to vôbec neriešila a dala jej toľkokrát koľko naozaj pýta.

Spánok v dvojhodinových intervaloch nie je nič neprirodzené v tomto období.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička