Ako často sa môže dieťaťu meniť umelé mlieko?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

mám 6 týždňovú dcérku, ktorá je na umelom mlieku. Stále nám grcká.

Mala Nutrilon a z toho ju zapekalo. Doktorka jej dala Bebu AR, ale stále grckala a ťažko kakala. Dávame aj probiotiká a aj sirup Gastrotuss. Nepomohlo.

Teraz má mliečko Hipp, ale stále grcká aj prúdom. Je nespokojná a krčí sa.

Môžem je dať France lait?

Ako často sa môže dieťaťu meniť mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som zvažovala aj možnosť alergie na BKM a vyskúšala by som nasadič takéto mlieko. Nemusí však ísť samozrejme o toto, ale "iba o klasický reflux".

Ak dieťatko prospieva a grckanie nie je rapídne, tak treba najmä "vydržať" a robiť antirefluxný režim + AR mlieko. Samotná zmena mlieka je možná aj viackrát. Na jednom však vždy vytrvať aspoň 5 dní, aby sa prejavili účinky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička