Ako nahradiť mlieko u 9 mesačnej dcéry?

Zodpovedané
14. aug 2021

Dobrý deň,

dcérka má 9 mesiacov a stále ju dojčím Papá aj iné veci a dojčím na požiadanie, plus večer pred spaním a v noci. Ako jej vyšli zúbky, tak je to veľmi bolestivé. Ako keby sa zahryzla a tak sala.

Plačem pri každom dojčení a od bolesti neviem vydržať. Už by som chcela dojčenie ukončiť. Dcérka odmieta akýkoľvek druh fľaše už od narodenia. Nechce piť ani vodu, ani umelé mlieko a ani moje odsaté. Skúšam každý deň, no bez výsledku. Buď ja, partner alebo babka. Úplná averzia na fľaše každej značky. Som už zúfalá.

Na prsiach mám vždy odtlačky od zubov.

Ako nahradím dcérke mlieko?

Alebo ako ju naučím na fľašu?

Koľko mliečnych výrobkov potrebuje zjesť takéto bábo?

V noci sa budí iba raz.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

a čo pohárik? poldecák, detský, malá šálka? Z neho jej to nejde?

Dojčené deti majú problém s bežnými fľaškami, ale zvykne účinkovať fľaša na sanie - niečo ako toto https://www.mall.sk/detske-hrnceky-flase/philip...

Môžete si mliečko odsať a skúsiť dať takto. Pri najhoršom kŕmiť lyžičkou.

Ako naučiť na fľašu sa nedá povedať, skúšať a možno jej nejaká zapasuje, alebo aj nie. Nie je na to rada.

Mlieko ešte nie je vhodné ničím nahrádzať do roka by v strave dojčaťa malo byť, aj keď sú samozrejme aj detičky, ktoré mlieko odmietajú pri raste zúbkov už skorej. Vtedy treba dbať na to, aby denne mali dostatok mliečnych produktov - mliečnu kašu, jogurt biely (aj 2), prípadne syr typu lučina, cotage, mozarela, tvrdé syry.

Nakoľko nepije ani vodu, treba robiť polievočky s vodou, ale aj ju teda pitiu učiť (príkrm dajte lyžičkou a za každou lyžičku príkrmu lyžičku vody)

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička