Ako naučím dcérku, aby po chorobe znovu papala kúsky jedla?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa s vami poradiť ohľadom prikrmovania dcérky. Nikdy nebola veľký jedák, ale vždy niečo zjedla. Na začiatku som jej mixovala jedlo, postupne pučila vidličkou, až mala kúsky. Nikdy nie veľké, ale mala a zjedla ich.

Dostala šiestu chorobu a bojovala s ňou 2 týždne. Mala afty v puse, odmietala akékoľvek jedlo. Dokonca aj vodu a mlieko. Po mesiaci sa konečne rozjedla, ale len polievky, ktoré musia byť mixnuté na hladko.

Ak sú hrudky, ochutná a už pusu neotvorí. Kúsky nechce ani vidieť, napína ju.

Ako naučím dcérku znovu papať kúsky?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

viete, že toto je veľmi časté?

Reálne neexistuje návod. Iba dať tomu čas. A ísť rovnakou cestou ako ste išli ku kúskom. Postupne. Pomaly. Trpezlivo. Reagovať na to, ako reaguje dcérka. Ak dnes neotvára pusu, vypľúva, plače, neriešim to. Bude zajtra.

Skúsim. Bude ako bude. Viem, že je to "otrava" a demotivácia, ale buďte rada, že už sa rozpapkala, aj to niečo trvalo a stalo sa to. Určite to postupne pôjde.

Držím palce a prajem veľa trpezlivosti.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička