Ako odporúčate zaradiť kaše do príkrmov?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

syn má 6,5 mesiaca a prikrmujem ho od cca 1,5 mesiaca. Máme zaradenú zeleninu, mäso, lepok, žĺtok na obed, ovocie na desiatu.

Aký postup odporúčate, keď mu chcem začať dávať kašu?

Mám ju dávať na raňajky alebo na večeru?

Aké obilininy sú vhodné na začiatok?

Dostanem kúpiť instantné kaše, alebo je lepšie si robiť kaše doma?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku deti skôr vyžadujú večere ako raňajky (tie sa väčšinou zaraďujú ako posledné). Nakoľo máte zaradený lepok, tak môžete pokojne dávať rôzne kaše lepkové, ale aj bezlepkové: ryža, cirok, pšenica, špalda, ovoc, pohánka.

Je dobré obilniny meniť. Kaše môžete kúpiť instatné. Len pozor, aby neobsahovali cukor - odporúčam firmu Ravita. Šetria čas a sú spracované na dobrú formu pre deti. Ale pokojne si môžete aj robiť domáce, je to na Vašich preferenciách a čase.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička