Ako postupovať, keď 10 mesačné dieťa málo papá?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň

mám 10 mesačného syna, ktorý už cca mesiac odmieta jesť. Zje 5 lyžičiek príkrmu a tam to končí. Snažím sa mu tú medzeru vypĺnať UM. Ale aj to niekedy nechce. Dokonca nezje ani jedlo z našich tanierov. Piškótami a ani chrumkami ho nekŕmime.

Ako mâm ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak synček priberá a je spokojný, tak je to v poriadku aj takto. Netreba ho do ničoho nútiť. Vy nemusíte cítiť zúfalstvo a byť nešťastná. U veľa detí je to práve takto. Pokiaľ sú v poriadku, je to iba ďalšie obdobie, ktoré sa raz zlomí.

Môžu byť za tým napr. zúbky, stav po chorobe ale aj nevysvetliteľné obdobie. Dôležité je pekne variť ako doteraz, ponúkať, nie cez plač. A ak chce, dať mu umelé mlieko.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička