Ako postupovať, keď 5-ročné dieťa nechce papať?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

mám 5-ročné dieťa, ktoré váži 14 kg. Spapá iba dve jedla. Boli sme na gastre a neurológii, všetko bolo v poriadku. Teda až na slabý svalový tonus.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň ,

ak je dieťa medicínsky prešetrené, nejde o nejakú intoleranciu či autoimunitné ochorenie, tak by som zvážila nejakú formu nutridrinkov na predpis. A to preto, aby sa optimalizoval príjem všetkých živín a dieťa pribralo.

Takáto váha je hlboko pod normou. Asi by som zapojila aj detského psychológa.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička