Ako postupovať, keď dieťa nechce v škôlke papať?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

mám trojročnú dcérku, ktorá chodí do škôlky. Nie je veľký jedák tak učiteľky sa rozhodli nútiť ju do jedenia. Držali jej rúčky a nasilu pchali do nej stravu.

Teraz dcérka okrem toho, že plače už ako príde do škôlky, tak už pri príchode aj zvracia. Doma s ňou nemáme žiadny problém. So stravou doma problém nemáme. Všetko papá, len v škôlke nechce.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

porozprávať sa v škôlke s pani učiteľkami a vy s dcérkou doma, prípadne aj s detským psychológom. Nateraz by som sa s učiteľkami dohodla, že vôbec nech nepapá v škôlke, nech ju nenútia, nech sedí pri obede. A ak bude chcieť, tak si dá. Ak nie, doženie doma.

A celkovo to brať tak, iné východisko momentálne nevidím. Postupne by sa to mohlo upraviť. Je veľmi dôležité, aby nateraz nadobudla opäť pocit, že v škôlke bude všetko OK, že ju nikto nebude do ničoho takéhoto nútiť. Bude sledovať iné deti ako papkajú a časom to pôjde. Len nateraz treba preklenúť tento zlý zážitok.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička