Ako postupovať pri príkrmoch, keď 7,5 mesačnú dcéru napína z ovocia?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

dcéra má 7,5 mesiaca, zuby ešte nemá. Problém je v strave. Zje pekne zeleninu. Teda zje všetko okrem ovocia. Z ovocia ju naťahuje. Skúšala som ho pomixovať, popučiť vidličkou a aj tak ju naťahuje.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste nateraz dávať taštičky. Ak ju bude naťahovať aj s tým, odložiť o 2 - 3 týždne a zatiaľ zaraďovať rôzne druhy zeleniny, mäsa, lepku. Potom aj biely jogurt.

Má čas na ovocie, nič jej neujde. Možno len nateraz "nie je pripravená". Ovocie vždy najprv poduste/povarte, aby sa zľahčila jeho stráviteľnosť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička