Ako riešiť nechutenstvo u trojročného syna?

Zodpovedané
18. apr 2022

Dobrý deň,

mám trojročného syna, ktorý chodí do škôlky. Keď bol menší, tak s jedlom nebol problém. Posledný pol rok je to s jedlom katastrofa. V škôlke nechce papať. Zje iba suchý chlebík. Príde domov a moc toho nezje. Dá si trošku polievky a to je všetko. Nové jedla nechce ani ochutnať. Dávala som mu aj B-komplex železo a zmena žiadna. Ráno zje chlieb a až keď príde zo škôlky, tak polievku iné jedlo nechce.

Môže mu niečo chýbať, alebo je len prieberčivý a skúša moju trpezlivosť?

Váhu má stále rovnakú už dlhodobo. Meria 98 cm a váži 13,2 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr ide o prieberčivosť. Vitamíny skupiny B by somu mu dávala na podporu chuti dlhodobo + napr. tento sirup Pediakid Na chuť do jedla.

Okrem toho by som ale zaradila nejaký multivitamín, aby nestrádal pri momentálnom nechutenstve nejaké vitamíny. Napríklad Pediakid 22.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička