Ako sa má stravovať 13 ročný aktívny plavec?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

mám 13 ročného syna, ktorý je aktívny plavec - vodnopólista. Trénuje denne 1,5 - 2 hodiny.

Čo by nemalo chýbať v strave môjho dieťaťa?

Čo by mal jesť večer po tréningu?

Čo by syn nemal jesť vôbec?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď Vám napíšem pestrá rodinná strava s navýšením kalórií na vrub výdaja asi Vám nepomôžem.

Ale je to tak. V strave má mať klasiku ovocie, zelenina, bielkoviny, či rastlinné či živočíšne, kvalitné cereálne produkty a mliečne výrobky. Po tréningu čo mu chutí.

Nesiahala by som po veľa rýchlych cukrov, radšej dopĺňala vo forme ovocia, či mliečnych produktov.

Určite neodporúčam na tréning sladené vody a nápoje. Môže však siahnuť po izotonickom nápoji vhodnom pre jeho vekovú kategóriu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička