Ako správne mraziť zeleninu pre 6 mesačné dieťa?

Zodpovedané
14. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom príkrmov. Dcérka má 6 mesiacov, je na UM od 2. mesiaca a od 5. mesiaca prikrmujem. Zatiaľ len zelenina.

Mám už zaviesť aj mäso?

Môžem jej dať bezlepkovú ryžovú kašu?

Je v poriadku, ak by som si nakrájala samostatne surovú cuketu, mrkvu, petržlen alebo tekvicu a dala ich samostatne zamraziť?

Následne by som postupne odoberala toľko, koľko by som potrebovala v ten deň.

Alebo je lepšie nakrájať, napariť rozmixovať na hotový príkrm a tak zamraziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mäso už určite zaraďte. Môžete začať morčacie, králik, teľacie, kuracie, potom aj hovädzie bravčové a divina.

Kašu môžete dať ryžovú ale aj klasickú pšeničnú lepkovú (detská krupica).

Čo sa týka mrazenia - môžete spracovať a zamraziť neuvarenú zeleninu. Tak vydrží dlhšie ako uvarená a pomixovaná.

Ak by ste mrazili hotový aj mäsový príkrm ten vydrží potom najmenej. Oleje vždy pridávajte až pred servírovaním.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička