Ako správne odúčať dieťa od umelého mlieka?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitia umelého mlieka.

Syn má 10,5 mesiaca. Mliečko pije večer a 2x v noci 180 ml, čiže dokopy 540 ml. Dostala som odporúčanie odúčať dieťa v noci piť mlieko tak, že ho budem postupne riediť.

Je to potrebné?

Nebude potom mlieka veľmi málo?

Kedy už umelé mlieko nie je v strave potrebné?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo Vám to nateraz bolo odporúčané, či sú vysoké váhové prírastky, či zle papá ostatné jedlá cez deň, či iný problém, ale do roka je cca tých 500ml mliečka denne v norme.

Odúčanie je potom také, že sa dieťaťu ponúkne buď mliečka menej, alebo sa to kombinuje s vodičkou...

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička