Ako správne prikrmovať 7 mesačné dieťa?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

syn má o týždeň 7 mesiacov. Máme zavedené obedy (zeleniny, mäso), desiatu (ovocie) a tiež už máme zavedený lepok a žĺtok. Vyskúšala som ryžovú nemliečnu kašu Sunar, ale úplne tá ho zapiekla. Pediater povedal, že kaše zatiaľ nedávať.

Momentálne máva o 5:00 mlieko, 8:00 mlieko, 10:00 desiata,13:00 obed, 16:00 - 17:00 mlieko a 19:30 mlieko (cca o 20:00 - 20:30) ide spinkať.

Dokrmujem od 4. mesiaca, keďže je na UM. Čítala som že kasa by sa mala dávať aspoň 2 hod pred spaním, no nám to vyjde jedine na olovrant.

Mohlo by to byť aj tak?

Čo dať miesto kaše?

Je na raňajky vhodný jogurt s ovocím?

Mal by vyskúšať nejaké pšeno?

Ako by ste prosím postupovali v mojom prípade?

Kedy a aké jedlo by ste pridali?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som kaše vôbec nezavrhovala. Skúsila by som len zmeniť ryžovú za inú - pšeničnú, cirokovú, špaldovú, pohánkovú. Od firmy Ravita sú instantné, podľa mňa dobré pre deti - bez príchutí a cukru. Ryža je známa tým, že zapeká, takže to má priamy súvis s ryžou, nie s kašou.

Nie je pravda, že kaša musí byť podávaná 2 hodiny pred spaním. Pokojne ak Vám to vychádza hodinu pred spaním, dajte tak. Čiže ja by som teraz zaradila kašu o 19:30.

Potom by som nahrádzala olovrant - napr. tým jogurtom bielym plnotučným. Raňajky sa zvyknú nahrádzať najneskôr - po 10. mesiaci.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička