Ako správne vybrať pokračovacie mlieko?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pokračovacieho mlieka.

Dcéra pije Nutrilon HA 1 a premýšľam čo ďalej. HA jej dali ešte v pôrodnici, sadlo jej. Preto sme ho nemenili. Dcérka nemá potvrdené alergie a ani jeden z rodičov. Uvažujem nad Nutrilonom Advanced alebo Profutura (duobiotik alebo cesarbiotik).

Ako sa správne rozhodnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

HA mlieko má opodstatnenie iba do 6. mesiaca v prípade alergickej anamnézy rodičov.

V tomto prípade nie je indikované naďalej HA mlieko a vybrala by som teda klasické pokračovacie. Napríklad aj od Nutrilonu, keď už ste pri tejto značke. Treba skúsiť nejaké, či sadne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička