Ako uskladniť príkrmy pre 8 mesačné dieťa, s ktorým pôjdeme do Grécka?

Zodpovedané
20. máj 2022

Dobrý deň,

naša dcérka bude mať v lete 8 mesiacov a radi by sme s ňou išli na dovolenku do Grécka. Neviem si však rady ohľadom príkrmov. Chcela by som si ich doma vopred pripraviť a nejako uchovať. Vzhľadom na cestu mrazenie nepripadá do úvahy.

Môžem ich zasterilizovať?

Je aj iný spôsob, ktorý mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som asi nehazardovala a na dovolenku príkrmy kúpila. Príde mi to ako najbezpečnejšia alternatíva pri preprave a uchovávaní.

Niektoré značky už majú aj vysoko obsahové mäsové výživy. Napr. od Hippu, ktoré keď zmiešate s čisto zeleninovou výživou, tak Vám vznikne pekný príkrm s vysokým obsahom mäsa. Ako keby ste ho robili doma. Zároveň môžete siahnuť po takých druhoch, ktoré napr. doma nepripravujete.

Oddýchnete si tak na dovolenke trošku aj vy. Dcérka bude mať peknú stravu a najmä bude to najbezpečnejšia alternatíva.

Majte sa v Grécku krásne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička