Ako vylepšiť jedálniček 9 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má 9 mesiacov a za deň mi vypije už len cca 300, max. 400 ml mlieka. Aj to málokedy. Počas dňa vypije maximálne deci a pol vody, niekedy len deci. Viac do nej nedostanem. Okrem toho spapá cca 150 g výživy, 150 - 200 g príkrmu (zelenina, mäso, ryby, žĺtok - všetko máme zavedené), 150 g biely jogurt s piškótou a mliečnu kašu so 120 ml vody.

Viac jedla do nej nedostanem. Aj toto je niekedy boj. Pôrodna váha bola 2 930 g, teraz má 7 400 g.

Je to v poriadku, že tak málo papá?

A čo tekutiny?

Bojím sa, aby ich mala dosť. Snažím sa jej robiť aj redšie prikrmy.

Ďakujem

Dobrý deň,

papá úplne krásne, aj váha je na tento vek pekná. Čo sa týka vody, nie je ani žiadúce, aby pila viac. Do roka stačí vody okolo 1,5 dcl denne.

Mliečnu zložku má tiež dobre zastúpenú. Hoci vypije menej mliečka, ale má jogurt aj mliečnu kašu.

Papá dobre.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička