Ako zaradiť mliečne výrobky 9 mesačnému synovi, ktorý má histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zaradenia mliečnych výrobkov.

Ako zaradiť mliečne výrobky 9 mesačnému synovi s HIT?

Diagnostikovaná HIT mu bola len z krvi na základe nízkej aktivity DAO - 0,9. Syn je dojčený. Držím bezmliečnu diétu, ale z krvi mu nevyšli žiadne alergie. Má ekzém.

Mala by som počkať kým sa ekzém ukľudní a vyskúšať zaradiť BKM, alebo to nechať na neskôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

BKM zaradiť vo forme jogurtu - 1 lyžička bieleho plnotučného okolo 10. mesiaca (ak bude ekzém stabilizovaný).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička