Ako zlepšiť pitný režim 8 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

mám 8 mesačného syna, ktorého už 2 mesiace prikrmujem. Stále mu ponúkam vodu z fľaše, z lyžičky, z pohára. Fľašu od istého času odmieta, aj keď dovtedy pekne pil. Z lyžičku a pohára viac vypľuje. Berie to ako hru.

Denne nevypije viac ako 30 ml. Som zúfalá, lebo to je veľmi málo. Teraz má nádchu a kašeľ. Pitný režim by mu pomohol. Ciká výrazne menej, lebo už nemám veľa materského mlieka.

Kde môže byť problém?

Ako mu pomôžem?

Mám mu v pitnom režime pomôcť umelým mliekom?

Ako ho naučím piť z fľaše?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste možno ešte slamku a štamprlík. Na niektoré deti funguje. Robte nateraz vodovejšie príkrmy, aby ste navýšili jeho príjem. Skúste možno aj spraviť neochutený detský čajík a ponúknuť mu ten.

Neviem ako často dojčíte a ako papá. Ale ak dojčíte, tak umelé mliečko skôr nie ako áno.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička