Ako zvýšiť chuť do jedla 17 mesačnej dcérke?

Zodpovedané
6. jún 2021

Dobrý deň,

dcéra má skoro 17 mesiacov, má problémy najmä s nočným spánkom a celkovo s papaním. Je dojčená a mimo toho v podstate ani cez deň nič nezje. Všetko odmieta. Cez deň má 5 - 6x mlieko na požiadanie a ostatné jedlo ako vrabček.

Najskôr ponúkam tuhú stravu a keď nechce, tak jej dám mlieko. Potom v noci je skoro stále na prsníku a vyžaduje si jesť každých 30 minút. Cumlík nechce, ani mojkačika a ani plienku. Trvá to už 6 mesiacov a skúšala som za ten čas všeličo. Odstaviť ju nechcem.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

otázne je, či je na prsníku kvôli hladu alebo upokojeniu.

Skúsiť môžete kúpiť Nutrolin B sirup. Skúšajte rôzne farby, aj aranžovanie do detských tvarov, zvieratiek, slniečka atď.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička