Ako zvýšiť chuť do jedla dvojročnej dcérky, ktorá nepriberá?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

moja dvojročná décrka od narodenia málo priberala. Pôrodná váha bola 3 500 g a v roku mala 8 800 g. Podľa nášho lekára to bolo ok. Máličko papala a s každým jedlom sme bojovali. Bojujeme aj teraz. Dojčená bola krátko. Kvôli silnému refluxu pila do 20 mesiacov AR mlieko. Teraz pije Beba Supeme Pro 2 ráno, po poobednom spánku a niekedy v noci.

Na desiatu má jogurt, obed polievku (zelenina, mäso). Olovrant - ovocie alebo pečivo. Na večeru kašu. Má problém so žutím. Ide jej to pomaly. Veľa veci odmietala. Nedávno sme sa prepracovali k tomu, že zje aspoň rohlik. Aj to nie celý.

Pred 3 mesiacmi vážila 11, 5 kg. Teraz 11,3 kg.

Ako zvýšim u nej chuť do jedla?

Máme vyhľadať odborníka?

Pravidelne berie vitamín D a BioGaiu.

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérka si ide hmotnostne stále na nižšej vlne, ale je to v norme. Na podporu chuti by ste mohli skúsiť vitamíny skupiny B - napríklad v produkte Pediakid 22.

Čo sa týka stravy, neviem či má dosť kvalitných zdrojov železa (mäso, žĺtok).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička