Akú večeru odporúčate pre 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravovania môjho dieťaťa.

Aké jedlo - tip na večeru by ste mi odporučili pre 1,5 ročné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

čokoľvek, čo máte vo zvyku aj vy ako rodina, ale aj čo ste zvykli dávať do roka dieťatku.

Veľa detí papá stále na večeru kašu, zeleninovú polievočku, rožtek s nátierkou a syrom, jogurt a banán. Podľa zvyklostí rodiny pokojne rizoto či iné obilniny so zeleninou a syrom, humus so zeleninou, mozarelu, zapečenú zeleninku so smotanou a syrom. Ale pokojne aj palacinky či ovocné lievance.

Je to veľmi individuálne a záleží to od Vašich rodinných preferencií a od chutí dieťatka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička